Нержавіюча сталь або мідь?

Часто при монтажі системи сонячних колекторів інсталятори задаються питанням: «Що ж краще застосовувати для системи сонячних колекторів гофровану трубу з нержавіючої сталі або мідні трубопроводи?».

Почнемо з головного міфу про великий гідравлічному опорі гофрованих трубопроводів:

На прикладі включення 4 сонячних колекторів в систему теплозабезпечення, колектори розташовані на відстані 20 метрів від споживача.

Для забезпечення якісного відбору тепла від сонячних колекторів потрібно забезпечити витрата 30 л/год. через метр квадратний поля. На нашому прикладі 4 колектора площею 2,3 кв. м вимагають витрата 276 л/год. або 4,6 л/хв.

За графіком питомі втрати тиску на мідному трубопроводі Ду 16 при даному витраті будуть 0,02 м.вод.ст., всього втрата на трубопроводах з міді довжиною 40 метрів буде 0,8 м.в.ст

Питомі втрати тиску на гофрованому трубопроводі з нержавіючої сталі Ду 16 - 0025 м.в.ст. разом втрата на 40 метрах буде 1 м.в.ст.

втрати тиску на гофрованому трубопроводі з нержавіючої сталі

Як видно з розрахунку опір гофрованої труби всього на 20% більше ніж у мідної труби. Залежно від діаметра труби і необхідного розрахункового витрати теплоносія в контурі сонячних колекторів.

Незаперечною перевагою для застосування в якості магістралей для сонячних колекторів є простота монтажу, так як гофровані труби підключаються через фірмові роз'ємні підключення FixLock або через накидну гайку і не вимагаю пайки як мідні трубопроводи (пайка тільки срібним припоєм, так як в момент стагнації температура колектора може перевищувати 200 °С).

Гофровані труб не вимагають температурних компенсаторів температурного розширення, при розрахунку компенсаторів для міді потрібно врахувати температурні режими трубопроводів до 200 °С, тобто для прикладу потрібно установка компенсаторів вже на прямій ділянці 10 метрів з подовженням мідного трубопроводу вже на 40 мм.

Труба Meibes Inoflex виконана з високоякісної нержавіючої сталі 1.4404, найстійкішою до корозії, що гарантує тривалий термін її експлуатації за будь-яких атмосферних умовах.

Робочі параметри гофрованої труби Meibes Inoflex нічим не поступаються мідним трубопроводах: робочий тиск до 16 бар і температура до 200 °С.

Гофрована труба для сонячних колекторів поставляється відразу в високотемпературної теплоізоляції здатної витримувати температуру до 175 °С і сигнальним кабелем для температурного датчика сонячного колектора.

Гофрована труба для сонячних колекторів

Простота монтажу, довговічність застосування і співвідношення ціна-якість роблять гофровану трубу Inoflex кращим матеріалом для теплотраси застосовуваних в сонячних системах.