Принципові схеми

Галерея принципових теплотехнічних схем містить найбільш популярні рішення в області обв'язки котелень і топкових різних потужностей із застосуванням інноваційного обладнання.

 

          Варіант №1.0 Котел, радіатори, тепла підлога, гаряче водопостачання.

 Система теплопостачання потужністю максимум до 85 кВт з газовим (електричним) котлом і опалювальними контурами радіаторного опалення, реалізованого за допомогою насосної групи серії UK 1 ", і контуром теплої підлоги, змішувальна насосна групу МК 1. Приготування гарячої води выдбувається в бойлері непрямого нагріву EBS-PU за допомогою насосної групи UK 1 ". Для гідравлічної розв'язки котла і системи опалення використовується гідравлічна стрілка Meibes MHK пропускною спроможністю до 3 куб.м. На подаючому трубопроводі встановлений сепаратор повітря Flamcovent, що служить для захисту від корозії і оптимізації роботи теплогенератора, на зворотному трубопроводі запроектовано сепаратор шламу Flamcoclean для уловлювання мікромусора з системи опалення.

    Для автоматизації всієї системи використовується погодозалежний контролер опалення Meitronic W10, який підтримує температуру в прямому контурі радіаторного опалення в погодозалежному режимі за рахунок пальника котла (потужності ТЕНа), а контур теплих підлог за рахунок триходового змішувача насосної групи МК. Автоматика вимикає опалювальні контури по досягненню зовнішньої температури вище заданої. Гаряча вода підтримується при заданій температурі і гріється в пріоритеті по відношенню до опалення, для більш швидкого нагріву бака ГВП і забезпечення високого комфорту. Контролер Meitronic W10 дозволяє налаштовувати тижневе програмування опалювальних контурів і нагрів ГВП, для зменшення споживання енергоносіїв. Також опційно доступне дистанційне керування системою через застосунок на смартфоні.

   



  

     Варіант №1.1 Конденсаційний котел, радіатори, тепла підлога, ГВП.

  Система теплопостачання потужністю максимум до 50 кВт з газовим конденсаційним котлом і опалювальними контурами радіаторного опалення і контуром теплої підлоги. Обв'язка побудована на змішувальному блоці нового покоління RendeMIX, який дозволяє котлу працювати в будь-якому режимі з звороткою мінімальної температури і відповідно з максимально можливим ККД, тобто з мінімальним споживанням газу.

 Ідея насосної групи RendeMIX в включенні контуру радіаторного опалення та теплої підлоги послідовно і як наслідок максимальне вихолодження зворотки конденсаційного котла, тобто навіть при температурі подачі на радіатори 75 оС зворотка на котел буде нижче 45 ° С.

 Контур радіаторного опалення відсікається триходовим клапаном по досягненню кімнатної температури заданого значення і система продовжує підтримуватися тільки теплими підлогами, тобто економічно і комфортно.

 Гаряча вода підтримується при заданій температурі і гріється в пріоритеті по відношенню до опалення, через триходовий клапан котла (або зовнішній клапан при відсутності такого в котлі.

 Система працює під управлінням погодозалежного контролера Meitronic W10, з можливістю тижневого програмування опалювальних контурів. Кімнатна цифрова панель дистанційно керує опалювальною установкою з індикацією температур, атмосферною вологості та барометричного тиску.

 



                  Варіант №1.2 Котел, сонячні колектори, радіаторне опалення, тепла підлога, ГВП.

 Котельня ідентична першому варіанту, відмінність у підтримці нагріву гарячої води двома плоскими сонячними колекторами FKF які дозволяють нагрівати до 300 літрів гарячої води за один день в бівалентному бойлері ESS-PU. Сонячні колектори забезпечують самостійний нагрів гарячої води в міжсезоння і влітку, система дозволяє на 80% щорічно закривати нагрів гарячої води за рахунок енергії сонця, економлячи при цьому до 500 куб. м природного газу щорічно і збільшуючи термін служби газового котла, за рахунок зменшення годин його роботи.

Електронний регулятор Meitrinic W20 котрий керує сонячною насосною станцією М 3/4 має функцію зворотного вихолодження і захисту сонячних колекторів від закипання, які працюють за принципом виносу з ємності надлишку тепла в нічний час в реверсному режимі, для того що б мати можливість прийняти енергію сонця на наступний сонячний день.

 

   



                        Варіант №1.3 Тепловий насос, тепломережа, радіатори, тепла підлога.

 Котельня з тепловим насосом типу Повітря-Вода, що працює на покриття навантаження радіаторного опалення та теплої підлоги реалізованого через блок KombiMix. Споживачі та теплогенератор працюють під управлінням погодозалежного контролера Meitrinic W10. Тепловий насос включено на споживачів через бак акумулятор з теплообмінником, який може працювати на прийом тепла як від міської мережі (робочий тиск 25 бар) так і від системи сонячних колекторів. Бак акумулятор може працювати як в режимі зима-опалення так і в режимі літо-холод, головним завданням якого є зменшення тактування повітряного теплового насоса та подовження терміну його служби. Для захисту теплового насосу та всі\ї системи використовуються сепаратори повітря та шламу серії Flamco Xstream



        Варіант №1.3.1 Тепловий насос, електрокотел, радіатори, тепла підлога, ГВП.

 Котельня з тепловим насосом типу повітря-вода як джерелом до заданої точки бівалентності та електрокотлом як піковим джерелом при морозах під керуванням контролера Meitrinic W20. Теплогенератори працюють на покриття навантаження радіаторного опалення та теплої підлоги реалізованого через блок KombiMix та систему проточного приготування гарячої води станцією LogoFreash. Буферна ємність аккумулює теплову енергію для покритсся навантаження як системи оплаення так і ГВП.

Переваги прочної станції LogoFreash порівняно з баком непрямого нагріву - одна бочка в котельні замість двух, вода завжди свіжа, немає необхідності проводити режим термічної дезінфекції, тепловий насос гріє буферну ємність на максимальній потужності не обмежений теплообмінником бака непрямого нагріву.



   Варіант №1.4 Тепломережа, електричний котел - радіатори, тепла підлога.

Теплопункт об'єкта, що споживає теплову енергію від міської тепломережі (квартира, офіс і т.д.) з можливістю підігріву теплоносія автономним електричним котлом.
Об'єкт опалюється міської тепломережею, що включена до системи опалення через роздільний пластинчастий теплообмінник, що підвищує безпеку і надійність внутрішньої системи опалення. При нестачі теплової потужності автоматика Meibes вимкне циркуляційний насос міської мережі і запустить електричний котел для покриття навантаження опалення, аж до моменту коли температура теплоносія в міській мережі буде задовольняти необхідної задачі опалювальних контурів.
Система буде керуватися в погодозалежному режимі, це означає, що генеруватися тепла буде рівно стільки скільки буде вимагати система опалення радіаторів і теплої підлоги в даний момент.



          Варіант №1.5 Котел газовий, електричний котел, радіатори, тепла підлога, ГВП.

Котельня потужністю 35 кВт з газовим настінним котлом як основним теплогенератором і електричним котлом як резервним/ піковим, опалювальними контурами радіаторного опалення насосна група UK 1 ", і контуром теплої підлоги змішувальна група МК 1. Для гідравлічної розв'язки котлів і споживачів використовується гідравлічний розподілювач Meibes MHK 25 . Для автоматизації всієї системи використовується погодозалежний контролер опалення HZR-C і модуль розширення HZR-Е.

       Перевага даної схеми в незалежній роботі радіаторного опалення та теплої підлоги, тобто можливість визначити, що буде домінуючим джерелом тепла, радіаторне опалення  або тепла підлога. Наприклад автоматика буде вимикати радіатори при температурі на вулиці 15 оС, а теплі підлоги будуть продовжувати працювати до температури на вулиці 20 оС, що дозволить більш комфортно і економічно опалювати об'єкт. Так само автоматика передбачає автоматичне включення електричного котла при збоях в роботі газового котла.

При доукомплектації автоматики часовим реле відбуватиметься автоматичне перемикання між газовим і електричним котлами за тарифними сітками, наприклад газовий котел працює з 7-00 до 23-00, а електричний генерує тепло в дешевому нічному тарифі з 23-00 до 7-00, причому котли працюють в економічному погодозалежному режимі.



          

     Варіант №1.6 Котел газовий / електричний, твердопаливний котел, радіаторне опалення, тепла підлога, ГВП.

 Система теплопостачання потужністю до 70 кВт на базі твердопаливного котла як основного джерела тепла і газового настінного котла як допоміжного. Для захисту твердопаливного котла від низькотемпературної корозії використовується насосна група Meibes з обмеженням температури зворотної лінії серії MTRE яка захищає котел від руйнування, утворення сажі на поверхнях нагшріву і збільшує ефективність його роботи.

       Для накопичення теплової енергії використовується акумулятор тепла PSX-F, який також допомагає згладити піки споживання тепла, зменшити кількість завантажень палива і головне скоротити витрату палива, за рахунок збільшення ефективності його спалювання. Споживання тепла відбувається в погодозалежному режимі змішувальними насосними групами МК 1 під управлінням контролера HZR-C. Змішувальні групи і для радіаторів і для теплої підлоги використовуються з метою економічного розбору тепла з буферної ємності.

 Буферна ємність включена в схему по буферно-байпасній схемі через триходовий клапан ЕМ3, і працює за принципом постійного відстеження температури на зворотній лінії системи опалення і температури в буферній ємності. Система живиться завжди від буферної ємності якщо в ній теплоносій більш гарячий ніж на зворотці системи. При падінні в буфері температури, автоматика відсікає його триходовим клапаном і включається в роботу газовий котел. Дана схема дозволяє максимально глибоко охолоджувати буфер, тобто максимально використовувати дешеве паливо.

 Санітарна гаряча вода готується в бойлері непрямого нагріву EBS-PU від твердопаливного котла і газового в другому пріоритеті.



          

     Варіант №1.7 Котел газовий, котел електричний в нічному тарифі, радіатори, тепла підлога, ГВП.

 Котельня з електричним котлом як головним джерелом тепла в нічний час (двузонний тариф) з накопиченням надлишку потужності в буферній ємності. Газовий котел в схемі використовується як резервний в нічний час та допоміжний в денний, при розвантаженні буферної ємності.

 Електричний котел працює на підтримку системи опалення в погодозалежному режимі та нагріває буферну ємність за 8 годин нічного, дешевого тарифу, а далі з настанням денного, високого тарифу система споживає в денний час енергію з буферної ємності. При падінні температури в буфері нижче тієї яка мінімально необхідна системі, включається в роботу газовий котел. Система повністю автоматизована контролерами Sol Max і HZR-C.



          

     Варіант №1.8 Котел електричний в нічному тарифі, радіаторне опалення, тепла підлога, ГВП.

  Опалення в денний час - електрокотел працює в обхід буфера на систему опалення в погодозалежному, низькотемпературному режимі, генеруючи рівно стільки тепла скільки потрібно системі опалення, як тільки настає 23-00, автоматика перемикає триходовий і переводить котел в режим максимальної потужність, гріючи буфер до заданої користувачем максимальної температури, за рахунок «дешевої» електрики, накопичуючи її на денний час, період коли діє більш високий тариф. І так включно до 7-00, коли триходовий знову перемикає електрокотел на байпасування буфера. Паралельно з цим триходовий клапан встановлений між гідрострілкою і колектором переходить в режим споживання тепла з буферної ємності, аж до повного його виснаження, тобто падіння температури до значення температури зворотної лінії системи опалення.

 Контури опалення та радіаторів та теплої підлоги зі змішувачем, керуються по погоді, тобто температура подачі контурів постійно міняється в залежності від температури на вулиці, це зроблено для того, щоб економно відбирати з буферної ємності тепло, причому обидва опалювальні контури можуть працювати по заданій замовником тижневій програмі (наприклад тримаємо в будинку 22 вдень і 18 вночі).

 ГВП - Автоматика тримає бойлер ГВП по верхньому температурному датчику при мінімальній комфортної температурі, при настанні 23-00 контролер перегріває бак санітарної води до температури 70-80 ° С, що б закумулювати санітарну воду на період високого тарифу.

 В літній час буфер стоїть холодний і тільки бак ГВП продовжує працювати в режимі день-ніч.



                Варіант №1.9  Котел електричний в нічному тарифі, твердопаливний котел, радіаторне опалення, тепла підлога, ГВП.

Схема аналогічна попередній, відрізняється ще наявністю твердопаливного котла, який забезпечує систему опалення та ГВП енергією в першому пріоритеті по відношенню до електрокотла.

Алгоритм роботи аналогічний - твердопаливний котел гріє спочатку гідравлічну стрілку, а надлишок потужності скидає в буферну ємність. Далі електрокотел підтримує комфорнтую температуру на стрілці, а з настанням "дешевого тарифу" вигріває до максимальної температури буферну ємність.



     Вариант № 1.10 Твердотопливний котел, електрокотел і система сонячних колекторів.

Схема включення 3-х джерел теплової енергії на систему опалення радіаторами, теплими підлогами та нагріву гарячої води з рециркуляцією ГВС, включеними через комбінований бак серії SKSE, який є як баком акумулятором для системи опалення так і баком, який готує гарячу воду у внутрішній емальованій ємності 200 л. Два змішувальних опалювальних контури працюють під керуванням контроллера Meitrinic W20 з можливістю дистанційного моніторингу та програмування опалювальної установки. Система сонячних колекторів типу Drain Back, самозливна установка, що не боїться кипіння, що дозволить уникнути перегріву в літній час.



          Варіант №1.11 

Котельня на базі настінного газового котла як основного джерела теплової енергії, що працює на опалення двоповерхового будинку за допомогою радіаторного опалення (або теплих підлог). Як аварійне джерело тепла використовується твердопаливний котел, включений безпосередньо в систему опалення через групу стабілізації зворотної лінії MTRЕ. Приготування гарячої води здійснюється в бойлері непрямого нагріву EBS-PU, включеним в систему споживання ГВП через контур рециркуляції, для забезпечення максимально комфорту. Автоматика управляє всіма циркуляційними насосами за часовими каналами і підтримує комфортну температуру в погодозалежному режимі.



          Варіант №1.12

Схема роботи з двома джерелами тепла: твердопаливним і газовим котлом - при відсутності палива для твердопаливного котла систему повністю опалює газовий котел, в міру прогріву буферної ємності і при піднятті температури в буфері вище ніж температура зворотної лінії системи опалення, триходовий клапан ЕМ3-25-12 переходить в режим буфера і система живиться суто теплом буферної ємності, газовий котел тільки догріває при необхідності.

Гаряча вода гріється системою сонячних колекторів і догрівається другим контуром газового котла, для підстраховки використовується ТЕН. Надлишок теплової енергії сонячних колекторів скидається в буфер і використовується для підтримки системи опалення за рахунок енергії сонячних колекторів



          Варіант №1.13

Варіант включення твердопаливного котла в систему опалення і приготування гарячої води з головним джерелом тепла - газовим котлом.

 Схема передбачає управління контурами радіаторів і теплими підлогами в погодозалежному режимі з тижневим програмуванням. Підтримка системи приготування води здійснюється сонячними колекторами.



          Варіант №1.14

Схема аналогічна попередній, але при даній схемі включення твердопаливного котла, в момент запуску теплоносій надходить відразу безпосередньо на гідравлічну стрілку в обхід буферної ємності, що гарантує швидке відключення газового котла при розпалу твердопаливного.

По мірі прогріву гідрострілки, теплоносій частково надходить в буферну ємність за допомогою триходового клапану, догріваючи її до певної температури і в підсумку при перегріву буфера вище температури зворотньої лінії активується триходовий на зворотці і система починає грітися від бака акумулятора.



          Варіант №1.15 Сонячні колектори, твердопаливний котел та газовий конденсаційний котел.

Система опалення приватного будинку, що включає 3 джерела теплової енергії - газовий конденсаційний котел, твердопаливний котел і систему плоских сонячних колекторів FKF 240. Всі джерела працюють на систему радіаторного опалення, опалення теплими підлогами, нагрів літнього басейну і приготування гарячої води. Всі джерела розв”язані за допомогою гідравлічної стрілки, що дозволяє економно споживати теплову енергію раціонально отриману від всіх джерел. Буферна ємність дозволяє економно спалювати тверде паливо, акумулювати сонячную енергію, далі пропорційно роздаючи її споживачам. В першому пріоритеті використовується сонячна енергія, далі енергія твердого палива і як останній в пріоритеті запускається газовий котел

Сонячна система з 5 плоских колекторів виробляє в рік близько 10 МВтг теплової енергії, що в традиційному паливі заміщає 1500 куб.м природного газу, 3000 кг твердого палива або 13000 кВтг електричної енергії. Автоматика Майбес керує повністю всією системою, роботою джерел тепла і споживачами.



                    Варіант №1.16

Система опалення з газовим і електричним котлами, які працюють в режимі день-ніч з зміною пріоритетності, які працюють на покриття навантаження трьох опалювальних контурів - радіаторне опалення, теплі підлоги і вентиляції, побудованих на насосних групах Meibes МК 1 ".

Система сонячних колекторів працює на нагрів бівалентного бака ГВП ESS-PU і плавального басейну в другому пріоріетете. Система передбачає нагрів басейну через послідовно включені теплообмінник типу вода-вода, що дозволяє робити попередній нагрів, при цьому максимально використовуючи енергію сонця цілий рік. Автоматика визначає який з споживачів може бути нагрітий системою сонячних колекторів, аналізуючи температури на сонячних колекторах, в баку ГВП та плавальному басейні.

Автоматика чітко витримує задану температуру в баку накопичувачі, температуру води в басейні, та веде всі опалювальні контури відповідно до зховнішньої температури.



     

         Варіант №1.17

Котельня з чотирма джерелами теплової енергії за пріоритетом: сонячні колектори, повітряний тепловий насос, пеллетний котел, газовий настінний котел.

Сонце в міру виконання завдань гріє спочатку санітарну воду, потім басейн і тільки потім працює на підтримку системи опалення.

Тепловий насос включений в пошаровий буфер-акумулятор в зоні з низькою температурою для збільшення його СОР, а відповідно меншого споживання електроенергії.

Пріоритетність пеллетного котла і теплового насоса є можливість змінювати, в залежності від пори року.

Газовий котел включиться в роботу тільки тоді якщо всі інші джерела не можуть виконати задачу по генеруванні енергії.

Опалювальні контури побудовані на змішувальних групах, для економічного споживання тепла з буферній ємності.



      Варіант №1.18 Типова котельня з повітряним тепловим насосом як основним джерелом енергії і газовим котлом як піковим теплогенератором.

Повітряний тепловий насос працює в пріоритеті на нагрів бака непрямого нагріву і на систему опалення через буферну ємність. Бак акумулятор потрібен для того, що б тепловий насос не входив в режим такту при невеликому теплоспоживанні. Друга задача буферної ємності – це акумулятора тепла для системи опалення, коли повітряний тепловий насос переходить в режим приготування ГВС, в результаті отримуємо плавну роботу на систему опалення без коливань по температурі. Буферна ємність підключається і відключається за рахунок триходового клапана за принципом буферно-байпасної схеми (велике / мале кільце). Опалювальні контуру відбирають тепло якісно за рахунок триходових клапанів під керуванням погодозалежної автоматики і дозовано віддають в систему опалення в залежності від часу доби.

Гаряча вода ефективно готується тепловим насосом в низькотемпературному режимі на нижньому теплообміннику бівалентного бака непрямого нагріву, в разі просідання температури догрівається газовим котлом на верхньому теплообміннику.



       Варіант №1.19 Котельня з повітряним тепловим насосом як основним джерелом енергії для потреб тепла і холоду.

Повітряний тепловий насос працює через буферну ємність Flamco PS на систему опалення, нагрів басейну та систему гарячого водопостачання, а в літньому режимі через буфер холоду Flamco PSK на систему фанкойлів і теплих підлог. Режим роботи тепло-холод тепловий насос визначає залежно від зовнішньої температури і необхідної температури всередині приміщення. При активації режиму - холод, гребінка фанкойлів і теплої підлоги (стін) відсікаються триходовими клапанами від буфера тепла і підключається до роботи буфер холоду.

Допоміжним джерелом теплової енергії проектуються сонячні колектори, які дозволяють уникнути включення тепловго насоса в літньому режимі на нагрів басейну і бака ГВП непрямого нагріву.

Схема універсальна, дозволяє як пікове джерело тепла включати на мультибуфер - газовий, електричний, твердопаливний котел.



          

       Варіант № 1.20 Система опалення та приготування гарячої води на базі повітряного теплового насоса і електричного котла.

Гаряча вода гріється в проточній станції приготування води потужністю 140 кВт з витратою гарячої води 45л / хв, перевага даного варіанту приготування гарячої води- це економія місця топкової, економічне приготування гарячої води (гріється стільки води скільки потрібно в дану мить), відсутність розвитку бактерій при простої установки. Станція передбачає наявність лінії рециркуляції ГВП - для комфорту споживачів.

Автоматика керує в погодозалежному режимі системою опалення на базі радіаторів і теплих підлог, а також нагріву плавального басейну. Автоматика передбачає роботу теплового насоса Повітря-Вода як основного і електричного як пікового або резервного.

Буфер має гладкотрубний теплообмінник на який працює самозливна сонячна система типу Drain Back, суть якої в опорожненні сонячних колекторів за рахунок гравітації в моменти коли немає запиту на нагрів або при відсутності живлення циркуляційного насосу. Як результат теплоносій ніколи не може закипіти і для такої системи не потрібно проектувати аварійне скидання тепла при його надлишку.



          Варіант № 1.21

Схема включення твердопаливного котла в систему опалення з газовим котлом з закритою камерою згоряння.

Принцип роботи схеми - при відсутності потенціалу в буферній ємності триходовий клапан EM3-25-8 відправляє зворотку на газовий котел де і відбувається його нагрівання. При розігріві в верхній точці буфера датчика F3 вище температури зворотної лінії F7 активується переключаючий клапан і зворотка направляється в акумулятор тепла, де нагрівається і відправляється далі в зворотну лінію котла, в котлі при необхідності відбувається догрів або просто транзитом проходячи теплообмінник відправляється в систему опалення . Для економного виносу тепла з буферної ємності необхідно встановити змішувальний клапан на виході з ємності і керувати ним за допомогою погодозалежного контролера HZR-C, який так само контролює пальник газового котла.

Дана схема дозволяє максимально глибоко вихолоджується буферну ємність, максимально приймаючи тепло твердопаливного котла.



          Варіант № 1.22

Котельня тепловою потужністю до 70 кВт з сталевим газовим котлом, опалювальними контурами радіаторного опалення, теплих підлог і нагрів бойлера непрямого нагріву.

Контролер HZR-C керує всією системою в погодозалежному режимі прямим контуром і змішувальним, автоматика має функцію захисту сталевого (чавунного) котла від низькотемпературної корозії.

В даній схемі відсутня гідравлічна стрілка, так як теплообмінник великого об’єму гідравлічно розв’язує всі насоси споживачів.

Нагрів ГВП може відбуватися як в пріоритеті, так і в паралельному режимі.



        Варіант № 1.23

Комплексна система теплопостачання з геотермальним тепловим насосом типу грунт-вода, електричним котлом як допоміжним або аварійним джерелом і плоскими сонячними колекторами для нагрівання гарячої води і підтримку системи опалення.

Всі джерела теплової енергії працюють на накопичувальний бак-акумулятор, з пошаровім нагрівом який дозволяє не перемішувати температурні шари отримані від різнотипних теплогенераторів. Верхня частина буфера це запас енергії для контуру ГВП і нижня частина це теплоносій контуру опалення, для завантаження позонно використовується два триходових клапана з двуточковими сервомоторами.

Для приготування гарячої води використовується проточна станція ГВП LogoFresh, яка економічно і в великому обсязі (до 50 л / хв) готує санітарну воду. Для покриття навантаження по гарячій воді використовуються плоскі сонячні колектори, які можуть приймати до 30 кВтг теплової енергії на добу. Опалювальні контуру працюють в погодозалежному режимі та по тижневій програмі під управління контролерів eloDrive.



          Варіант № 1.24

Система мультитеплогенераціі в якій теплоносій готується від твердопаливного котла, теплового насоса до точки бівалентності (температура зовнішнього повітря до якої тепловий насос покриває 100% теплового навантаження), газового котла як самого останнього в пріоритеті по нагріву споживачів і системою сонячних колекторів, що працюють на нагрів санітарної гарячої води і підтримку температури в плавальному басейні в літню пору і міжсезоння.

Опалення об'єкта комбіноване радіаторне плюс теплі підлоги, для підтримки клімату в зоні басейну застосовується повітряне опалення. Всі контра опалення побудовані на змішувальних групах, щоб оптимізувати виніс тепла з буферної ємності.