Системи опалення та ГВП

Застосування сонячних регуляторів в системах сонячного теплопостачання дозволяє експлуатувати сонячний колектор в режимі максимального ККД, завдяки тому, що включає циркуляційний насос при невеликому перегрів геліоколектора щодо температури в ємності, чим забезпечують мінімальні втрати тепла. Контролери для сонячних установок захищають колектори від закипання і замерзання, а також дозволяють економити електроенергію при роботі насоса, так як частота обертання насоса змінюється в залежності від інтенсивності сонячного випромінювання. Підтримка роботи системи опалення від сонячної енергії також здійснюється за допомогою сонячної автоматики.

Застосування децентралізованої системи теплопостачання будівель дозволяє знизити експлуатаційні витрати на 30-40%, надаючи можливість проводити погодну компенсацію, встановлювати режими роботи в залежності від часу доби і використовувати режими святкових і вихідних днів. Точна налагодження і вибір режимів теплоспоживання та теплопостачання призводить до зниження втрат теплоенергії до 15%. Споживання теплової енергії групою будинків, підключених до джерела теплопостачання через блокові індивідуальні теплові пункти скорочується більш ніж на 20%. Блокові індивідуальні теплові пункти компактні, займана ними площа не перевищує 4-6 кв.м. при навантаженні до 1000 кВт.

LogoFresh це станція децентралізованого приготування великих об'ємів гарячої води проточним методом, що підключається до навантаження опалення. Підходить для будь-яких систем з буферним накопиченням тепла, застосовується в приватні будинки в складі котеджного селища з центральної котельні, в місцях громадського харчування, спортивних, торгових і офісних центрах, в яких розбір гарячої води сконцентрований в одному місці, а також в готелях. Використання даної станції дозволяє готувати гарячу воду за фактом її споживання, тим самим, виключаючи утворення бактеріальних середовищ.

При застосуванні систем Logotherm, спрощується схема розводки інженерних мереж в межах будівлі, знижується тепло- і електроспоживання об'єкта, а споживач отримує можливість сам визначати умови опалення і водопостачання свого житла, при цьому точно знаючи скільки він спожив енергоресурсів. Система Logotherm вигідна не тільки споживачеві, але і експлуатуючим будівлю службам, так як квартирні пункти прості в пристрої, а вся система будівлі гідравлічно стійка.

Система LogoTherm має на увазі собою опалення приміщень по залежною схемою і приготування гарячої води локально в квартирі. Станція розподіляє теплоносій на опалення, або на приготування гарячої води (у пріоритетному режимі) в проточному теплообміннику станції і по своїй суті є аналогом двоконтурного настінного котла. Гідравлічно вся система працює від мережевого насоса, натиск якого розрахований так, що його достатньо для подолання опору найвіддаленішої від джерела тепла станції. Розрахунковий витрата теплоносія складається з витрати, необхідного на опалення і на приготування гарячої води, з урахуванням коефіцієнта одночасності і пріоритету.

Сонячний колектор (сонячна панель) основний елемент в конструкції геліосистем (систем сонячного теплопостачання). В поглинаючій поверхні колектора під впливом сонячного випромінювання відбувається перетворення сонячної енергії в теплову. В результаті поверхня колектора розігрівається, а теплоносій, який циркулює через неї, поглинає тепло і передає його в бак-акумулятор і далі в контур нагріву води (можливо, і опалення). Теплоносій, який віддав значну частину тепла в контурі, знову повертається в колектор і нагрівається, і цикл замикається.

Баки-акумулятори тепла, або так звані накопичувачі теплової енергії або буферні накопичувачі, підвищують ефективність роботи котла, значно зменшують витрати на паливо, а також збільшують термін служби котельного обладнання. Їх застосування найбільш ефективно в наступних випадках: для водопостачання при наявності великої потреби в гарячій воді, якщо в будинку є два і більше санвузла, спільно з твердопаливним котлом, при використанні нічного тарифу на електрику, а також в літній час спільно з сонячними колекторами.

Існує міф про те, що територія України придатна для реалізації систем сонячного теплопостачання. Вчені спростовують це помилка, стверджуючи, що середньорічне надходження сонячної енергії в різних регіонах України можна порівняти з тим, що отримує Південна Європа. Випромінювання сонця виявляється ефективним джерелом тепла і енергії в котеджах і дачних будинках, розташованих далеко від інженерних комунікацій. Також економічно доцільно використовувати геліосистеми на автономних і локально віддалених об'єктах (наприклад, таких як автозаправка або будинок в гірській місцевості). Використання геліосистем для підтримки температури в басейні влітку дозволяє скоротити витрати на 60-70%. Мабуть, самий рентабельний приклад використання сонячної енергії використання сонячних колекторів в готелях на південному морському узбережжі. Але навіть за умови наявності газу, правильно спроектована геліосистема може компенсувати значну частину витрат на енергоресурси. Дані про продуктивність плоских сонячних колекторів дані про продуктивність вакуумних сонячних колекторів.

Якщо розводка двотрубна то до кожного радіатора підведено дві труби пряма і зворотна. Це дозволяє мати однакову температуру теплоносія на вході в усі прилади. У разі застосування однотрубної розводки теплоносій переходить послідовно від одного радіатора до іншого, при цьому остигаючи. В результаті останній радіатор в ланцюжку може бути значно холодніше першого. Єдине достоїнство однотрубної розводки нижча ціна.

Такі системи мають пріоритет гарячого водопостачання (ГВП) над опаленням, тобто контур опалення відключається при відкритті крана гарячої води. Оскільки система гарячого водопостачання, зазвичай, працює періодично, а не весь час, то при середньостатистичний використанні гарячої води значного зниження температури повітря в приміщенні в цьому випадку не спостерігається.