Обладнання

Сонячні регулятори - електронні прилади управління, які організовують передачу теплової енергії з масиву теплових геліоколекторів в накопичувальну ємність. Принцип роботи даного типу регуляторів заснований на тому, щоб стежити за настанням моменту, коли температура всередині геліоколектора буде вище температури в баку-водонагрівачі на певну кількість градусів (вірніше в тій частині де знаходиться геліотеплообмінник) .В цей момент регулятор включає циркуляційний насос геліоконтура і теплоносій переносить тепло з сонячних колекторів в накопичувальний бак.

В асортименті компанії Майбес є комбіновані ємності для акумуляції теплової енергії і приготування гарячої води в складних системах опалення та гарячого водопостачання (ГВП), тобто баки, які б поєднували буфер і бойлер. У цих ємностях гаряча вода може готуватися в емальованій посудині всередині буфера в разі необхідності покриття значних пікових водорозборів, або в проточному режимі для покриття невеликих потреб.

Байпас термін англійського походження (bypass), що позначає лінію, прокладену паралельно якого-небудь ділянці мережі, в тому числі в обхід елементів системи. Найбільш часто байпас застосовують у випадках, коли необхідно передбачити можливість відключення елемента системи без припинення її роботи. Прикладом може служити байпас водяного лічильника, завдяки якому можна замінити лічильник без відключення водопостачання, або байпас мережевого насоса в системі опалення котеджу, що дозволяє перейти на роботу при природної циркуляції при відключення електроенергії. Ще одним варіантом застосувань байпаса є регулювання витрати через елемент системи, для цього на байпасе встановлюється відповідна арматура. В даному випадку прикладом застосування може служити байпас з термостатичним вентилем для регулювання витрати теплоносія через опалювальний прилад. Цей же байпас дозволяє також замінити або повністю відключити опалювальний прилад (при наявності двох кранів на його приєднання) без відключення стояка або системи опалення в цілому.

Група безпеки котла - це пристрій, який призначений для захисту закритих опалювальних систем від перевищення надлишкового тиску. Група безпеки включає в себе манометр для візуального контролю тиску в системі, автоматичний для відведення повітря і запобігання завоздушіванія системи, а також запобіжний клапан для скидання надлишок теплоносія при перевищенні максимально допустимого тиску (як правило, 2,5 - 3 бар). Група безпеки є обов'язковим елементом в котельні.

У багатокотельних установках кожен котел оснащується своїм окремим розширювальним баком, і крім цього на систему опалення ставиться ще один загальний розширювальний бак. В процесі роботи багатокотельної установки погодозалежна автоматика може відключати від системи частина котлів наприклад, влітку, коли в загальному випадку потрібно підігрівати тільки бойлер ГВП. При цьому автоматика не тільки вимикає пальник непотрібного котла, але і закриває запірні крани з електроприводом, повністю відз'єднуючи котел від системи. Для захисту такого котла від можливих пошкоджень через зміну тиску теплоносія всередині нього і потрібен розширювальний бак котла.

Розширювальний бак гарячого водопостачання (ГВП) компенсує розширення побутової води всередині бойлера ГВС при його нагріванні. Тиск всередині бойлера залишається при цьому незмінним, і це запобігає спрацьовування запобіжного клапана в групі безпеки бойлера.

Розширювальний бак опалення потрібен для компенсації збільшення об'єму теплоносія при його нагріванні. При справному і правильно підібраному розширювальному баку тиск в замкнутій системі опалення залишається постійним при зміні температури теплоносія.

Погодозалежна автоматика призначена для автоматичного управління системою опалення та зміни температури теплоносія в реальному часі в залежності від зміни температури навколишнього середовища. Її використання дозволяє отримувати максимально комфортну температуру в приміщенні і при цьому домогтися економії енергоресурсів. Погодозалежна автоматика дозволяє змінювати температуру лінії подачі системи опалення в залежності від температури зовнішнього повітря для приведення тепловіддачі опалювальних приладів до поточних тепловтрат будівлі, або змінювати температуру опалювальних приладів відповідно до змін температури зовнішнього повітря, щоб зрівняти тепловіддачу опалювальних приладів з тепловтратами будинку.

Гідравлічна стрілка (роздільник) - це спеціалізований пристрій для гідравлічного поділу котлового контуру від опалювального, або іншими словами первинного контуру від вторинного. Завдяки використанню гідравлічної різні контури теплопостачання, такі як приготування гарячої води, підігрів басейну, теплі підлоги, радіаторне опалення, підігрів повітря в системі вентиляції, що працюють від одного джерела, стають незалежними один від одного по різниці тиску, виробленому насосами кожної окремої підсистеми. Використання гідравлічних роздільників в системах теплопостачання сприяє оптимізації роботи котла і продовження терміну його служби, їх установка рекомендована для всіх індивідуальних котелень. Крім своєї основної функції гідравлічні стрілки Майбес служать також для сепарації розчиненого повітря, видалення шламу і магнетиту з системи. Гідравлічна стрілка Майбес має унікальне внутрішню будову, що дозволяє досягти мінімальних габаритів в порівнянні з іншими виробниками. В асортименті компанії Майбес є стрілки для сегмента індивідуального будівництва і для систем великої потужності.

У ряді випадків система теплопостачання (опалення та гарячого водопостачання) розділяється на кілька контурів. Контуром теплопостачання котельні називається окрема частина всієї системи теплопостачання, температурний графік якої значно відрізняється від інших частин. Наприклад, контур теплої підлоги з температурним графіком 20-40 градусів при параметрах котельні 70-90 градусів. Приклади контурів - контур радіаторного опалення, контур приготування гарячої води (ГВП), контур підігріву води в басейні, контур підігріву повітря в системі вентиляції.

Насосна або насосно-змішувальна група представляє з себе набір арматури для організації контуру змішання для системи опалення, вентиляції, теплої підлоги, підігріву басейну, тощо. До складу насосних груп включений триходовий змішувач, який здійснює підмішування теплоносія з зворотної лінії в подає, тим самим забезпечуючи підтримку необхідного температурного графіка в окремому контурі, наприклад, контурі теплої підлоги. Насосно-змішувальна група включає в себе змішувальний вентиль, циркуляційний насос, запірну арматуру, а також контактні термометри.

Розподільчий колектор системи теплопостачання, або так звана розподільна гребінка, служить для розподілу теплоносія від джерела тепла до споживачів, тобто для організації різних опалювальних контурів в котельні, таких як радіаторне отполенія, тепла підлога, бойлер гарячого водопостачання, вентиляція або підігрів басейну. В асортименті компанії Майбес представлені гребінки для настінного і підлогового монтажу.

До складу котельні входять: котел, пальник, регулюючі пристрої, розподільний колектор з насосно-змішувальними групами, бойлер гарячого водопостачання, розширювальний бак, запобіжні пристрої, а також автоматика для управління і безпеки. Залежно від типу опалювальної системи даний список може змінюватися.